fbpx
Ieeja klientiem
Pārgājiens pa Lielā Lāča taku
Somijā
 • Maijs 2022

  21.05 - 28.05.2022

  Vēl 8 vietas no 9

 • 8

  dienas

 • 395 €

  brauciena cena

 • 295 €

  Cena ar atlaidi

 • 295 €

  395 €

 • Grūtība (Vidējs)

 • Pieteikties

  Pirmā iemaksa: 50 €

 • Pārgājiens pa Lielā Lāča taku
 • 8

  dienas

 • 295 €

  395 €

 • Grūtība (Vidējs)

 • Pieteikties

  Pirmā iemaksa: 50 €

  • Pārgājiens pa Lielā Lāča taku
 • 8

  dienas

 • 395 €

  brauciena cena

 • 295 €

  Cena ar atlaidi

 • Grūtība (Vidējs)

 • Pieteikties

  Pirmā iemaksa: 50 €

Kas tas ir?

Vai tu esi bijis pie Polārā loka? Pavasarī, kad Lapzemē mostas daba no ziemas miega, mēs dosimies fantastiskā pārgājienā pa Lielā Lāča taku Somijas ziemeļos pie paša Polārā loka. Šī taka ir slavena ar pasakainiem ūdenskritumiem, mežonīgu dabu un iespaidīgiem klinšainiem skatiem. Lāča taka ir viens no skaistākajiem un ainaviskākajiem pārgājienu maršrutiem Somijā, tā ir 82km gara un liks elpai aizrauties jebkuram dabas mīļotājam. Šis pārgājiens nav mega grūts, bet tas būs pārbaudījums tiem kam nav milzīga pārgājienu pieredze un izaicinājums pieredzējušākiem aktīvās atpūtas cienītājiem, jo ik dienu veiksim 15-20km.

Pa dienu iesim pārgājienā baudot dabu, bet vakaros baudīsim viens otra kompāniju pie ugunskura ar stāstiem, dziesmām un foršiem cilvēkiem.

PIECI iemesli, kāpēc pievienoties:

 1. Sāksim pārgājienu no Polārā loka zīmes
 2. Iespēja satikt Ziemeļbriežus
 3. Krāčainas upes
 4. Pasakaini un iespaidīgi ūdenskritumi
 5. Ziemeļu mežonīgā daba

RīgaTallinaHelsinkiHautajärvi

Kāds ir aptuvenais plāns?

 • 1. diena

  Agri no rīta lecam busiņā un laižam ceļā. Pa ceļam kāpjam uz rīta prāmja klāja Tallinā un kuģojam pāris stundas līdz Helsinkiem Somijā, lai tālāk pēc 10h brauciena ar busiņu sasniegtu mūsu pārgājiena sākumpunktu pašā vakarā. Šeit mēs iekārtojamies takas sākumpunktā, ceļam teltis un sociālizējamies ar jauniegūtajiem draugiem.

 • 2. - 4. diena

  Mūsu pārgājiena dienas. Ejam un baudām, ejam un baudām, ejam un baudām pasakainos skatus un dabu. Dienā mums ir paredzēts noiet 15-20km, citu dienu vairāk, bet citu mazāk. Rīti sākas ar aukstu “dušu” garām tekošajās ledus aukstajās upītēs, vakari beidzas ar sarunām pie ugunskura, bet dienas un kilometri skrien baudot skaistos Somijas dabas skatus – ūdenskritumus, kalnus, purvus un kalnu upīšu krāces.

 • 5. diena

  Pēdējā pārgājiena diena. Šodien skati ir neparspējami ar kalniem, kuros uzkāpjot aizraujas elpa un ir fantastiski skaisti. Nobeidzam pārgājienu un iekārtojamies viesu namā ar pirti. Vakars paiet peroties, vakarējot un atzīmējot pārgājiena beigas ar kādu garšīgu dzērienu.

 • 6. diena

  Pēc iepriekšējā vakara pārgājiena nobeiguma pasēdēšanas un pirtiņas, mēs agri no rīta izbraucam uz mājām, lai jau vakarpusē būtu Helsinkos. Ja būsim labi braukuši, tad šeit sanāks laiks, lai apēstu kādu gardu Somijas ēdienu vai vienkārši iekostos burgerī kā atalgojumu sev pēc pieveiktā pārgājiena, pēc kā kuģojums uz Tallinu no kurienes dažu stundu brauciens mājup.

 • 7. diena

  Nedaudz pēc pusnakts mēs ierodamies Rīgā.

Kur mēs gulēsim?

Pārgājienā mēs gulēsim miljons zvaigžņu hotelī ko sauc par telti – cik tā būs ērta, tīra vai smaržīga ir atkarīgs tikai no tevis paša. Pēc dienas emociju pārpilnības un noguruma tajā tiks gulēts vissaldākais miegs un sapņoti viskrāsainākie sapņi. Ik rīta un ikvakara dušas rituāls būs jāveic netālu no telts esošajā upītē, ezerā vai strautiņā, ūdens būs ledaini auksts, bet tavi pārgājiena cīņu biedri tevi iedrošinās un ja pašam tas neizdosies, tad noteikti tevi tajā ar varu ievilks 😉

Teltīs kooperēsimies pa diviem, jo kopā ir jautrāk, siltāk un arī nesamo uz diviem dalīt ir daudz patīkamāk. Savas telšu naktsmītnes centīsimies uzcelt pēc iespējas skaistākās vietās, tā lai katru vakaru negribētos līst teltīs, bet sēdēt ar kafijas krūzi un baudīt skatu.

Ko mēs ēdīsim?

Tev apkārt nebūs restorāni no Michelin kataloga, nevarēsi aiz slinkuma vakarā pasūtīt picu vai kuponos nopirkt kārtējo suši mega plati. Bet tev būs divas rokas, līdzi paņemtie produkti un katliņš. Tas ko tu ēdīsi būs atkarīgs no tā ko būsi paņēmis līdz somā.

Izpaudīsimies ar savām pavārprasmēm uz gāzes plītiņas jeb prīmusa kopīgi gatavojot vakariņas, bet no rīta vārīsim kafiju un putru ūdenī, kas pasmelts turpat no blakus tekošā “Evian” strautiņa. Mūsu pusdienas būs garšīgākās siermaizes un desmaizes pasaulē sēžot uz akmens un lūkojoties sniegotajās kalnu virsotnēs.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem 😉

Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet tā kā visu laiku pārvietosimies "uz priekšu", tad jābūt spējīgam nest savu ceļojuma somu bez īdēšanas un neapmierinātības.

Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem grupas biedriem, tāpēc mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs "neauklēsies" ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt Piedzīvojumu. Grupa ir maziņa, kas parasti izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc "kasīties" gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

Šis Piedzīvojums nav domāts komforta cienītājiem un tiem kas nevar izkāpt no komforta zonas. Brīdinām, lai pēc tam publiski nav jāstāsta visādas muļķības.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Biežāk uzdotie jautājumi:

 • 1. Cik lielas un kādas ir papildus izmaksas?

  Pilnīgi precīzas papildus izmaksas nevaram norādīt un šīs izmaksas ir ĻOTI aptuvenas. Vairumā gadījumu tās būs diezgan atkarīgas no tevis paša un tavām vēlmēm, bet mūsu pašu mērķis ir “izbraukt pa lēto” un orientējoši tās ir šādas:

  › Ēšanas izdevumi: Mēs pārtikas produktus pirksim lielveikalā un pārgājiena laikā vakariņas gatavosim paši kopistiski, tāpēc šie ēšanas izdevumi dalīsies uz galviņām. Orientējoši tie varētu būt kādi 30EUR. Papildus rēķini izdevumus par brokastīm un pusdienām, ko būsi paņēmis līdz.
  › Ceļojuma apdrošināšana: Ceļojuma apdrošināšana ir atkarīga no apdrošinātāja pie kura iegādāsies polisi, bet orientējoši tā izmaksās 10EUR, lai būtu segums visām plānotajām aktivitātēm.
  › Personīgie tēriņi: Ja vēlēsies iegādāties kādu suvenīru, alkoholu vai citas savām vajadzībām nepieciešamās lietas, tad rēķinies arī ar šādiem papildus izdevumiem.

 • 2. Kāds ir aptuvenais grupas lielums?

  Mēs kopā būsim līdz 16 gājēji + 2 grupas vadītājs / vadītāji. Mums patīk mazas foršas grupiņas, jo tad viss ir draudzīgāk un izveidojas saliedēta komanda, kas kopā ejot parunājas, kopā gatavo ēst un kopā atpūšas, nevis katrs nolien vakarā savā stūrī un grauž čipšus.

 • 3. Cik lielu somu / bagāžu var ņemt līdz?

  Pārgājienā līdz ņemsim tikai pašu nepieciešamāko un ir noteikts bagāžas limits 20kg (rokas bagāžas izmēri). Ja tu šādā bagāžas limitā nevari iekļauties, tad, iespējams, Piedzīvojums varētu nebūt domāts tev.

 • 4. Vai pārgājiens ir domāts man?

  Pārgājiens ir viegli sarežģīts, jo laikapstākļi ir ļoti neparedzami un sauli pēkšņi var nomainīt lietus vai tieši otrādi - sliktos laikapstākļus var nomainīt karsta saule, kad gribas mest visas drēbes nost. Tie ir ziemeļi un te laikapstākļiem nevar ticēt pēc laika prognozēm TV ekrānos, telefonos vai "zinošiem un pieredzējušiem" draugiem, tāpēc jābūt gataviem visam. Pārgājiena laikā liksies CRAZY, CRAZY, CRAZY kāpēc es to daru, bet atgriežoties civilizācijā sapratīsi, ka tā foršākā lieta, ko esmu paveicis, es to esmu izdarījis un nākošreiz gribu vēl kaut ko trakāku 🙂

 • 5. Kas man nepieciešams līdz?

  Mēs nakšņosim teltīs, tāpēc noteikti būs nepieciešama līdz telts un silts guļammaiss, kā arī paklājiņš. Tā kā neviens mūsu vietā mantas nenesīs, bet pašiem vien visas mantas būs jānes, tad mēs gulēsim pa diviem vienā teltī, tādā veidā būs mazāks nesamo mantu saraksts un arī jautrāk. Vēl noteikti būs nepieciešama mugursoma, ērti pārgājiena apavi un silts mitruma izturīgs apģērbs, bet par precīzāku mantu sarakstu mēs informēsim tuvojoties Piedzīvojumam.

 • 6. Kādi dokumenti nepieciešami?

  Tev noteikti būs nepieciešama pase vai ID karte.

  Obligāti ir jābūt jaunā tipa pasei (izdota pēc 2006. gada) un kura satur biometriskos datus (pirkstu nospiedumus), to var saprast pēc koferīša uz vāka, jo savādāk var gadīties problēmas ar muitu. Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav derīgas Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002. gada 1. jūlijam (ar ielīmētu fotokartīti), kā arī Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.

  Tikai Latvijas pilsoņa identifikācijas karte ir izmantojama kā ceļošanas dokuments Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu un Šveices Konfederācijas teritorijā. Latvijas nepilsoņiem izsniegtās identifikācijas kartes NAV DERĪGAS ceļojumos ārpus Latvijas.

 • 7. Kādas vīzas nepieciešamas?

  Somija: Latvijas pilsoņiem vīzas vai atļaujas nav nepieciešamas.

 • 8. Vai es varu braukt viens?

  Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem vai varbūt pat izdosies atrast savu otru pusīti 😉

 • 9. Kā pieteikties Piedzīvojumam?

  Braucienam var pieteikties mūsu mājas lapā spiežot uz pogas "PIETEIKTIES" un aizpildot pieteikuma formu, kas atrodas zem Piedzīvojuma apraksta. Tā kā interesenti ir daudzi, bet reālie braucēji nav visi, tad Piedzīvojuma dalības apstiprināšanai ir nepieciešams avansa maksājums. Avansa maksājuma lielums ir atkarīgs no konkrētā Piedzīvojuma. Apmaksājot šo avansu tev tiek apstiprināta vieta Piedzīvojumā. Atsakoties no dalības Piedzīvojumā avansa maksājums netiek atmaksāts kā arī netiek pārcelts cita brauciena dalības apstiprināšanai.

 • 10. Cik ilgi es varu domāt, ja vēlos pieteikties?

  Domāt var tik ilgi, kamēr ir pieejamas brīvas vietas. Pēc tam varēs turpināt domāt, bet braucienā vietas vairs nebūs.

 • 11. Kā notiek līguma parakstīšana?

  Fiziska līguma parakstīšana nenotiek. Piesakoties Piedzīvojumam pēc pieteikuma formas aizpildīšanas un pirms apmaksas veikšanas ir iespējams iepazīties ar Piedzīvojuma līgumu un nepieciešamības gadījumā arī to saglabāt. Avansa rēķina apmaksa ir apstiprinajums šim attiecīgajam Piedzīvojuma līgumam.

 • 12. Vai ir iespējams līgumu parakstīt klātienē?

  Nē nav iespējams, jo mēs ĻOTI bieži laiku atrodamies piedzīvojumos ārpus Latvijas (skatīt mājas lapā Piedzīvojumu sarakstu). Vēl ik pa laikam starp Piedzīvojumiem mūs var sastapt Cēsīs.

 • 13. Kad es saņemšu detalizētāku plānu?

  Detalizētāks plāns nekā norādīts mājas lapā dalībniekiem netiek piedāvāts, tāpēc gatavoties pārsteigumiem, jo tā taču ir foršāk 😉

 • 14. Vai pirms tam būs grupas sapulce?

  Mūsu skatījumā grupas sapulces ir riktīgi novecojusi padarīšana, jo visu taču var izrunāt elektroniski un nav jātērē dārgais laiks to apmeklēšanai. Pie šāda secinājuma arī nonācām tāpēc, ka kādreiz mēs tās taisījām, bet kaut kā tās bija diezgan neveiklas un nebija plaši apmeklētas, tāpēc tagad visu informāciju nododam elektroniski e-pastā.

 • 15. Kā ar COVID un potēm?

  Katra paša atbildība ir potēties vai nepotēties, tāpēc arī katram pašam jāuzņemas atbildība par vīrusa un ieceļošanas sekām. Dažās no valstīm nepotētajiem ir nepieciešams "sēdēt" pašizolācijā pēc ierašanās. Tāpēc ja tev nebūs "zaļais" sertifikāts, tad iespējams varētu būt problēmas ar ieceļošanu.

 • 16. Vai ir vēl kaut kas svarīgs?

  Brauciena mikroklimats un foršums lielā mērā ir atkarīgs no pašiem braucējiem, tāpēc ja tev patīk meklēt kašķi vai “pačakarēt prātu” organizatoriem un pārējiem brauciena dalībniekiem, tad šis brauciens nebūs domāts tev. Mums iepriekš ir gadījušās pāris īgnas tantes, kas visiem izbesīja, tāpēc ja arī tu nekontrolē savu garastāvokli – NEBRAUC! Grupas vadītājam VIENMĒR ir taisnība (pat ja nav) un tāpēc, ja esi nolēmis pievienoties tev nāksies viņu klausīt.

Apmaksas nosacījumi:

• Depozīta maksājums piesakoties 50EUR (personai) vietas rezervēšanai.

• Otrais maksājums 200EUR (personai) jāveic 14 dienu laikā pēc depozīta apmaksas un ne vēlāk kā līdz Piedzīvojuma sākuma datumam.

• Pilns atlikušais maksājums jāveic ne vēlāk kā 30 dienas pirms Piedzīvojuma sākuma datuma.

Tā kā mēs saņemam ĻOTI daudz pieteikumus, bet reālie braucēji nav visi, tad vieta tiek apstiprināta un rezervēta tikai pēc depozīta apmaksas.

Vecuma ierobežojumi:

• Minimālais ieteicamais Piedzīvojuma dalībnieka vecums 16 gadi.

• Nav maksimālais Piedzīvojuma dalībnieka vecuma ierobežojums.

Cik tas maksā?

Kas pirmais brauc, tas laiž lētāk, tāpēc pirmās 5 vietas šajā fantastiskajā Piedzīvojumā būs ar atlaidīti un dalības maksa ir 295 EUR. Pārējiem vai piesakoties pēc 28.02.2022 Piedzīvojuma dalības maksa būs 395 EUR, arī sarunāt vairs pa lēto nevarēs. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ĻOTI ierobežots, tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi 😉

Pirmā iemaksa piesakoties Piedzīvojumam 50EUR

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

 • Vieta busiņā uz pārgājiena sākumpunktu Somijā un atpakaļ uz Latviju
 • Prāmja biļetes no Tallinas uz Helsinkiem, no Helsinkiem uz Tallinu
 • Busiņa degvielas izmaksas brauciena laikā
 • Pēdējās nakts nakšņošana un pirts viesu namā
 • Grupas vadītāja atbalsts grūtos un prieka brīžos
 • Pārgājiena plānošana un plāna izstrāde
 • Neliela dāvaniņa no Piedzīvojumi

Papildus izmaksas:

 • Ēšanas izmaksas
 • Ceļojuma apdrošināšana
 • Personīgie tēriņi

* Un papildus Piedzīvojumā ir iekļautas tās lietas, ko nevar novērtēt ar naudu – superīgas emocijas, forša kompānija, jauni draugi, ikdienas smieklu deva un ideāli pavadīts laiks.

Papildus iesakām

 • Septembris 2021

  18.09 - 19.09.2021

  VIETU NAV

  Somija

  Pārgājiens un velo pa Somiju: Kaakkurin Kierros

  295€
  Grūtība:Viegls
  MinibussPrāmis
  vietu nav
 • Septembris 2021

  18.09 - 19.09.2021

  VIETU NAV

  Somija

  Pārgājiens pa Somiju: Kaakkurin Kierros

  245€
  Grūtība:Vidējs
  MinibussPrāmis
  vietu nav
 • Oktobris 2021

  02.10 - 03.10.2021

  VIETU NAV

  Somija

  Pārgājiens pa Somiju: Kaakkurin Kierros

  245€
  Grūtība:Vidējs
  MinibussPrāmis
  vietu nav